2015. gada 1. oktobris

IK Auseklis orientieristi trešo gadu pēc kārtas uzvar Rīgas stafetēs

12. "Rīgas stafetes", radītas klubu stiprināšanai un attīstībai, ir noslēgušās ar 66 komandu piedalīšanos no 4 valstīm – Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas.

30. augusta rītā mežā pie Vārnukroga aizsākās cīņa par 2015. gada spēcīgākā orientēšanās kluba titulu. 10 dažāda vecuma skrējēji 7 etapos nodemonstrēja savu orientēšanās meistarību, kluba garu un sadarbību.
Sacensību rīkotāji prognozējot iespējamos uzvarētājus, favorītos pirmām kārtām nosauca spēcīgos ārvalstu klubus „IGTISA” (spēcīgākais Lietuvas orientēšanās klubs ar vairākiem valsts izlases labākajiem sportistiem)  un „Belije noči” no Krievijas (Pēterburga), kuras sastāvā pēdējo etapu skrēja Pasaules čempions Dmitrijs Cvetkovs, kā trešo ierindojot pašmāju klubu „Alūksne – Ape”, kura sastāvā skrēja Igaunijas valsts izlases pamatsastāva orientieristi Annika Rihmaa un Lauri Silds.

Tomēr garajā 7 etapu cīņā noteicošais faktors bija visas komandas mērķtiecīgais, nosvērtais un vienmērīgais starts. Šī komandas sadarbība 2015. gadā visveiksmīgākā izdevās jau trešo gadu pēc kārtas klubam „IK Auseklis” (Zigmārs Gailis, Arnis Grasis, Fricis Spektors, Alvis Reinsons, Rihards Gailis, Jānis Pērkons, Matīss Saulīte, Anna Freimane, Jana Lepiksone, Mārtiņš Sirmais). Otrajā pozīcijā atstājot OK Alūksne – Ape 1 (Jānis Kūms, Atis Kalējs, Jānis Veļķeris, Annika Rihmaa, Edmunds Zvaigzne, Vilnis Veļķeris, Austris Kalniņš, Reinis Rubins, Līva Veļķere, Lauri Sild). Pēc finiša intervijā komandas līderis Lauri Silds izteicās, ka viņa galvenais uzdevums bija veiksmīgi aizstāt kluba biedru Pasaules čempionu Edgaru Bertuku. Tas arī godam, sīvā cīņā ar OK Kāpas komandas pārstāvi Aināru Lupiķi, izdevās. Tiesa solis neesot bijis tas raitākais, jo iepriekšējā dienā tika skriets Igaunijas čempionātā garajā distancē pa ļoti grūtu un smagu apvidu. Trešo vietu, pēc ilgāka pārtraukuma, izcīnīja OK Kāpa . Otro gadu pēc kārtas ceturto vietu ieguva spēcīgais OK Ozons 1 .Piekto vietu izcīnija Lietuvas klubs OK IGTISA. Kā intervijā izteicās komandas līderis Vilius Aleliūnas: gan ar savu, gan komandas rezultātu neesmu apmierināts. Nākamgad būsim labāki! „Olimpisko sešinieku” noslēdza Pēterburgas komanda iepriekšējā gada otrās vietas ieguvēji „Belije noči” .Komandas līderis, pasaules čempions Dmitrijs Cvetkovs, intervijā izteicās, ka diemžēl viņa pievienošanās komandai, jaunajiem skrējējiem uzlika lielāku pienākumu labi nostartēt un šādi „sasaistīja” komandu. Bet visu var labot. Nākamgad startēšot atkal un aicināšot arī citus klubus piedalīties šajās interesantajās augsta līmeņa sacensībās.

Klubu stafešu rezultāti, bildes, video apskatāmi šeit
Rīgas stafetes 2015  rīkoja sporta un atpūtas apvienība „Magnēts”, BJC „IK Auseklis” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) atbalstu.

Nākamgad ielūdzam uz Rīgas stafetēm Baldonē!