2016. gada 3. marts

Mūsu Centra audzēkņi ar ļoti labiem rezultātiem debitē robotikas sacensībās

http://www.sumo-boy.com/img/robo-1_large.jpg
27. februārī Siguldā norisinājās robotikas sacensības, kurās ar Mini Sumo robotiem "Silikoniņš" un "Sum0" piedalījās "IK Auseklis" Robotikas pulciņa komanda – Dzintars, Kārlis, Ernests un Tots.
Ikvienam robotam bija jāaizvada 3 cīņas ar katru šajā grupā reģistrēto robotu. Mūsu vecuma grupā bija pavisam 8 roboti. No tiem divi bija "IK Auseklis" komandas programmētie roboti, kas summā nopelnīja nozīmīgi lielāku punktu skaitu, nekā tas izdevās citām komandām. Gandrīz katrā cīņā tieši "Silikoniņš" un "Sum0" bija tie, kas pretinieka robotu izstūma no ringa.

Pirmo vietu ieguvēji saņēma tādas noderīgas balvas kā USB zibatmiņa un multimetrs. Ne Robotikas pulciņa skolotājs, ne paši puiši nebija gaidījuši tik labus rezultātus jau 1. robotikas sacensībās. Līdz ar to prieks par sasniegto rezultātu ir vēl lielāks.

Robotu programmēšana un testēšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, tādēļ puiši jau ir sākuši gatavoties nākamajām sacensībām, kas gaidāmas aprīļa beigās. Paldies Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai (LETERA) par robotiem.