2016. gada 4. decembris

Robotikas pulciņa audzēkņi ar labiem panākumiem piedalās Eiropas lielākajās robotikas sacensībās

Piektdienas vakaru Robotikas pulciņa audzēkņi Dzintars Straupe, Tots Koķis, Ernests Pētersons un Dāvis Matisons pavadīja veicot pēdējos uzlabojumus saviem "mini sumo" robotiem, jo jau naktī bija jādodas ceļā, lai sestdien 3. decembrī piedalītos lielākajās robotikas sacensībās Eiropā, kas norisinājās Tallinā.
Sacensību "Robotex 2016" 1. kārtā Ernesta un Dāvja robots uzvarēja 10 cīņās no 14, kļūstot par labāko savā grupā. Tālāk sekoja izslēgšanas cīņas, kuras mūsu robots izturēja godam. "Mini sumo" robotu sacensību rezultāti apskatāmi sacensību vietnē robotex.ee.

Neskatoties uz to, ka sacensībās piedalījās gan amatieri gan profesionāļi ar daudzu gadu pieredzi, mūsu komandas veiksmīgākais robots 61 robota konkurencē ieguva dalītu 9.-12. vietu. Lai gan vislielāko darbu bija ieguldījis tieši Dzintars, viņa robotu piemeklēja tehniskas problēmas, kuru rezultātā pārstāja darboties robota labā riteņa motors. Šī liksta atņēma cerības uz augstu rezultātu.
Neskatoties uz veiksmēm un neveiksmēm, šobrīd zēni jau plāno kā uzlabot savus robotus, lai 17. decembrī sasniegtu vēl augstākus rezultātus nākamajās robotikas sacensībās, kas notiks šeit pat Rīgā.