2017. gada 27. februāris

Robotikas pulciņa audzēkņi uzvar robotikas sacensībās

Sestdien, 25. februārī Siguldā norisinājās ikgadējās robotikas sacensības "Siguldas robotu kauss". Bērnu un jauniešu centru "IK Auseklis" pārstāvēja Robotikas pulciņa komanda "Admini", kuras sastāvā bija Dzintars Straupe, Ernests Pētersons, Tots Koķis, Emīlija Arāja, Dāvis Matisons un Māris Ingus Kļava.

Absolūti labāko rezultātu savā grupā sasniedza Dzintars Straupe, kura programmētais robots uzvarēja visas 7 cīņas priekšsacīkstēs un visas 7 fināla cīņas, iegūstot maksimālo iespējamo punktu skaitu un pelnīti saņemot 1. vietu.
Savukārt Ernesta Pētersona programmētais robots priekšsacīkstēs cīnījās gandrīz nevainojami, zaudējot tikai Dzintara robotam, bet finālā komandu pievīla robota motors, kas cīņu par godalgotu vietu padarīja neiespējamu. Rezultātā Ernesta pilotētais robots atkrita uz 4. vietu.
Elektronikas darbu izstādei Tots bija sagatavojis darbu "Sarkanais žiglis", kas skatītājus priecēja ar dažādām gaismas spēlēm.
Paldies visai komandai, gan tiem, kas programmēja, gan tiem, kas filmēja, gan tiem, kas palīdzēja tehniski. Īpašs paldies Gintam Pētersonam, kurš gan nodrošināja nokļūšanu no Rīgas līdz sacensību vietai un atpakaļ, un neatteica palīdzību arī citu pulciņu audzēkņiem, gan atbalstīja audzēkņus sacensību laikā.