2017. gada 25. maijs

Izstāde – konkurss “Laikmetu griežos 10” noslēdzas

Noslēdzas BJC “IK Auseklis” un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja rīkotā bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas izstāde - konkurss “Laikmetu griežos 10”, kas bija atvērta no 9.maija līdz 25.maijam.
Šogad 10.gadadiena! Gadu gaitā tēmas ir bijušas dažādas: Pēterbaznīca vai tās fragments, Pārcēlājs pār Daugavu – Lielais Kristaps, Ģērboņi, Bruņinieks, Kuģis, Latvijas Republikas monumentālās celtnes – vēstures liecinieces saistītas ar LR izveidošanu, LR proklamēšanu, Brīvības cīņām…, Rīdzinieku tērpi un rotas viduslaikos, Senās Rīgas atslēga, Vējrādītājs, un šī gada izstādes tēma: Atklāj Rīgu no jauna!
Pēdējo gadu laikā izstāde ir saistīta ar Muzeju nakts pasākumu, un audzēkņu darbus apskatīja ļoti daudz apmeklētāju, šogad – 7345, kuri kopā ar mums „domāja par laiku, skaitīja laiku un vizualizēja laiku!”
„Atklāj Rīgu no jauna”…no jauna mūs uzrunā senās Rīgas vērtības, kā Brīvības piemineklis, Pulvertornis, Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīca, Latvijas Nacionālā opera, Mākslas akadēmija, Rīgas pils, Trīs brāļi, Svētā Franciska baznīca Latgales priekšpilsētā, Televīzijas tornis Zaķusalā, Čiekurkalna ūdenstornis, Mazā arhitektūra Ziemeļblāzmā, Rīgas Doma baznīca, Rīgas Zoodārzs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Staro Rīga, Staro Jūgends…un, no jauna mēs redzam tās stiklā, kokā, mālā, kartonā, tekstilā…
Jau otro gadu audzēkņu darbus papildina kāds stāsts, notikums vai leģenda, kas saistīts ar veidoto objektu. Stāstu kopsavilkumu var lasīt interneta vietnē www.ikauseklis.lv
Paldies visiem autoriem par darbiem!
Paldies skolotājiem par audzēkņu sagatavošanu izstādei – konkursam!
Paldies Muzeja kolektīvam par atsaucību un sadarbību!