2017. gada 4. oktobris

Rīgas spīdvejisti startē “Jawa Cup 250” Čehijā

Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” divi audzēkņi no 29.septembra līdz 1.oktobrim Čehijas pilsētā Pardubicē piedalījās “Jawa Cup 250” sacensībās spīdvejā. Kopumā piedalījās 12 sportisti, no sešām valstīm- Dānijas, Lielbritānijas, Vācijas, Čehijas, Polijas un Latvijas.

Audzēknim Francim Gustam šīs bija pirmās sacensības, bet Rūdolfs Sproģis iepriekš bija sacenties Latvijā un Igaunijā, tomēr tāda mēroga sacensībās tā bija debija. Sportisti pirmo reizi piedalījās braucienos, kur vienlaikus startē seši, nevis četri braucēji, psiholoģiski tā ir cita veida pieredze un jāpielieto citāda taktika, F.Gusts neiztika arī bez kritiena.
Latvijas pārstāvju sniegumā ar katru braucienu varēja vērot uzlabojumu, līdz pēdējā braucienā izdevās iegūt otro un trešo vietu. Kopvērtējumā mūsu braucēji ieguva vienādu punktu skaitu ar Polijas komandu (12 punkti), tomēr mūsējie ierindojās 5.vietā, bet poļiem 4.vieta. Ņemot vērā, ka braucēji tikai sāk krāt sacensību pieredzi 250 cm3 klasē, tad tas ir labs rezultāts. Kopvērtējumā uzvaras laurus plūca pārstāvji no Vācijas.
Jāatzīmē, ka sportisti vēroja U-21 Pasaules čempionāta un U-21 “Golden Ribbon” norisi, tādējādi arī guva priekšstatu par to, kā brauc vieni no labākajiem spīdvejistiem pasaulē.
Paldies jāteic skolotājam Antoni Kušelam, kas audzēkņus sagatavoja un emocionāli juta līdzi sportistiem visu sacensību laikā.
Vēlam izturību mūsu spīdvejistiem sezonas noslēguma sacensībās jau oktobra vidū, kur BJC “IK Auseklis” četri sportisti mērosies spēkiem starptautiskajās sacensībās Polijas pilsētā Toruņā.

Tekstu sagatavoja BJC “IK Auseklis”
Sporta darba organizatore Vita Duļbinska