2018. gada 17. februāris

“Ziemas prieki – Jugla 2018”

Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” teritorijā 7.februārī notika ikgadējie sporta svētki “Ziemas prieki – Jugla 2018”, kuros savas spējas pārbaudīja centra audzēkņi.
Pasākums tika organizēts Meteņu nedēļā, tāpēc tematikā tika iesaistīti arī šie svētki. Centra pagalmā bija izvietotas sešas uzdevumu “stacijas”, no kurām četrās bija sportiski veicami uzdevumi, bet citās bija iespēja atbildēt uz jautājumiem par Meteņu tēmu un  izpaust savu radošumu zīmējot.
Pasākums iesākās ar kopā sanākšanu un tūlīt pēc tam komandas devās katra uz savu “staciju”, lai sāktu uzdevumu izpildi. Vienā no sporta “stacijām” audzēkņi pārbaudīja savas precizitātes prasmes, jo uzdevums bija trāpīt ar dažādas formas bumbām pa iekārtiem objektiem, kas vējā šūpojās, līdz ar to ne vienam vien tas bija izaicinājums.
“Stacijā” “Ceļojums riņķī” komandām noteicošais bija īsts komandas gars, jo šķēršļu josla bija jāveic ar sadotām rokām tās neatlaižot līdz pat finišam.
“Stacijā” “Pērnā raža” komandā bija jāsadalās saderīgos pāros, jo uzdevums bija veicams divatā. Viens vilka ragavas, bet otram bija ar tīkliņu pēc iespējas ātrāk jāvāc “āboli”, kas vēl palikuši zemē no rudens.
Stafetē komandas parādīja sevi no labākās puses pārvarot šķēršļus dažādos veidos. Šeit komandas biedri atbalstīja cits citu ar ovācijām, tas mudināja vēl ātrāk veikt trasi.
Erudīcijas punktā, kur bija jāatbild uz izzinošiem jautājumiem par Meteņiem un to svinēšanas tradīcijām, audzēkņi uzrādīja pārsteidzoši labus rezultātus, bet zīmēšanas punktā kopīgi radīja Meteņdienas tematikas mākslas darbus.
Pēc aktīvi un aizrautīgi veiktajiem uzdevumiem audzēkņi izbaudīja karstu tēju un gardās, aromātiskās pankūkas.
Kopvērtējumā trešā vieta keramikas pulciņa komandai “Pokemoni” (skolotāja Vineta Viziņa), bet ar viena punkta pārsvaru otro vietu ieguva stikla mākslas studijas komanda “Stiklinieki” (skolotāja Inita Kārkluvalka).  Pirmo vietu un ceļojošo kausu ar krietnu punktu pārsvaru izcīnīja boksa pulciņa pārstāvētā komanda “Dubulthuks” (skolotājs Viktors Bite).

Paldies visiem skolotājiem un viņu komandām par piedalīšanos un atdevi! Kā arī paldies visam organizatoriskajos darbos iesaistītajam personālam.