Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis” aicina apmeklēt izstādi “Veltījums Latvijai 100!

Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis” aicina apmeklēt kultūrizglītības pulciņu audzēkņu radošo darbu izstādi! Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, esam izveidojuši darbiem bagātu izstādes ekspozīciju! Izstādē apskatāmi arī projekta “Jugla – tā mana daļa Rīgas” darbi – veidoti Rīgas interešu izglītības centru kopprojektā “Tā mana daļa Rīgas”. Pulciņu audzēkņi pētīja Juglu, tās apkaimi, vēsturi un radīja savus mākslas darbus dažādos materiālos un tehnikās.

“Nāk rudens apgleznot Latviju…” – tā savu kopdarbu nosaucis Rotu izgatavošanas pulciņš. Rudens lapas smalkās, niansētas pārejās izgatavotas no Cernit materiāla, papildinātas ar pērlēm….un darbiņi pārvēršas par rotām! No pērlītēm tapušas arī zivtiņas, vardītes un vēzītis…

Vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki gleznojot Latvijas dabu izmantojuši jauktu tehniku; paši mazākie pulciņa dalībnieki strādājuši dažādos materiālos un veidojuši gabaliņu no meža ar sēnēm sūnām un taureņiem!

Ādas apstrādes pulciņš atrāda savu māku iesiet papīra grāmatiņu, precīzi sagriezt lapas, interesanti noformēt darba vāciņu. Rokdarbu pulciņš “Darinājumi” veidojuši sirsnīgu darbiņu veltītu Juglas dzīvnieku patversmei. Paldies par to! To visu audzēkņiem māca skolotāja Emilija Mizaraite.

Kokapstrādes pulciņa audzēkņi darbā ”Juglas ūdeņu fantāzija” – “stāsta” par dažādām zivīm. Izveidotas arī skaistas latviešu etnogrāfiskās zīmes priedes koka gadskārtās! Dažādus meistarstiķus darbā ar koku audzēkņiem māca skolotājs Dzintars Melngalvis. Pievienojies, Tev noteikti iepatiksies darboties ar šo brīnumaino materiālu!

Netradicionālo rokdarbu pulciņš skolotājas Dace Brasliņa vadībā darbojas tiešām ar netradicionāliem materiāliem un izmēriem! Jau projektā iesāktā un pulciņā pabeigtā Juglas karte sasniedz 4x A1 formāta lielumu! Tikpat netradicionāls ir skatījums uz Centru – topogrāfiskās kartes daļa, kas veidota dažādos materiālos ar interesantām faktūrām, tekstūrām. Pulciņa audzēkņi devās pastaigā pa Juglas apkārtni, kā rezultātā tapa Juglas mirkļu fotokolāža. Interesanti! Nāc uz pulciņu un īsteno savas radošās ieceres īstā jauno mākslinieku darbnīcā!

Izstādē redzam arī pulciņa Datorgrafikas pamati audzēkņu pirmos darbus. Šogad pulciņš veiksmīgi uzsācis darbu skolotājas Ainas Putniņas vadībā.

Šūšanas pulciņš (skolotāja Paula Gorobeca) izstādē piedalās ar antikvāru “šūšanas lietu” kolekciju.

Skolotājas Initas Kārkluvalkas vadītais Stikla mākslas pulciņš attēlojis Juglas arhitektūru Window-art tehnikā, apgleznojis dekoratīvu stiklu trauku grupu, sagatavojis pulciņa prezentācijas stendu. Mazie, pulciņa “Čaklie pirkstiņi” audzēkņi, krāsojuši un zīmējuši svētku ziedus Latvijas kontūrā.

Keramikas pulciņa “Brīnums” audzēkņi mālā darinājuši tramvajus, attēlojuši lietas, ko redz pa tramvaja logu; kā arī krāsainas  rudens lapas ar izteiktu lapu dzīslojumu un iepazinušies ar pūces saktas siluetu (skolotāja Leldes Šenberga).

Keramikas pulciņš “Četri” skolotājas Ilzes Kīns vadībā pievērsuši uzmanību Juglas apkārtnes ezeriem, ielu nosaukumiem, kas saistās ar ūdeņiem. Rezultātā tapis triptihs, kas attēlo Foreļu, Samu, Karūsu, Salamandras, Makšķernieku, Pludiņu ielas un zivju daudzveidību Juglas apkārtnes ezeros.

Keramikas pulciņa “Ripa” audzēkņu veikums ir baltā mālā darināti trauciņi, gluži kā kronīši, smalkas zivtiņas un grezna balto gulbju kolonija, kas ezerā, klātā smalkiem ledus gabaliem jau simbolizē ziemas tuvumu.

Tāds ir mūsu veikums un veltījums Latvijas valsts simtgadei!

Izstādi var apskatīt līdz 6. decembrim.

157 total views, 1 views today