🌍⏱️BJC “IK Auseklis” sportistu dalība Eiropas čempionātā telpās vieglatlētikā⏱️🌍

No 1. līdz 3. martam Skotijas pilsētā Glāzgovā noritēja 35. Eiropas čempionāts telpās vieglatlētikā. Jau piekto reizi tajā piedalījās Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” tāllēcējs Elvijs Misāns, bet otro reizi sprintere Sindija Bukša.

E.Misāna pirmais lēciens netika ieskaitīts, otrajā lēcienā rezultāts 16,02 m, bet trešajā 16,16 m un tas deva 16. vietu kopvērtējumā trīssoļlēkšanā. Atgādinām, ka sportists 2017. gadā šajās sacensībās izcīnīja 4. vietu.

Citēts no sportacentrs.lv: “Eiropas čempionāta 60m sprinta pirmajā kārtā sacentās 43 sportistes, kuras tika sadalītas pa sešiem skrējieniem. Lai tiktu pusfinālā, savā priekšskrējienā bija jātiek trijniekā vai jābūt starp sešām ātrākajām visu pārējo dalībnieču konkurencē. Pirms starta Sindija Bukša nekotējās starp favorītēm pat savā priekšskrējienā. Mūsu ātrākajai sievietei Eiropas meistarsacīkstēs jāskrienas ar daudzām vēl ātrākām. EČ pirmajā priekšskrējienā Sindija Bukša finišēja pēc 7.39 sekundēm un bija ceturtā, piekāpjoties trijām favorītēm. Turpinājumā latvietei bija jācer tikt starp sešām ātrākajām visu pārējo dalībnieču konkurencē: pēc diviem priekšskrējieniem Bukša pozicionējās kā otrā, pēc trijiem – otrā, pēc četriem – otrā, pēc pieciem – ceturtā, savukārt pēc sešiem – piektā. Izrādījās, ka vajadzēja vismaz 7.40. Tādējādi latviete kvalificējās pusfinālam.

Pusfinālā Sindija Bukša savā skrējienā uzrādīja septīto labāko laiku, taču vietu finālā tas nedeva. Sacensības sprintere noslēdza 22. vietā. Sindijai nebūtu jābēdājas par sasniegto. Šogad ieplānoti vēl citi lieli mači, tostarp U23 Eiropas čempionāts, kur mūsējā varētu būt pretendente uz pjedestālu.”

BJC “IK Auseklis” lepojas ar vieglatlētu sniegumu šajās augsta līmeņa sacensībās. Vēlam izturību un aizrautību turpmākajā sezonā gan sportistiem, gan trenerei Mārītei Lūsei!

Foto: Romāns Kokšarovs.

Izmantotie resursi: sportacentrs.lv.

Titulbilde: AP Scanpix

Foto: Romāns Kokšarovs
Foto: Romāns Kokšarovs

1,009 total views, 2 views today