🖌Izstāde “Jugla – tā mana daļa Rīgas” – RCB Juglas filiālbibliotekā🖌

“Jugla – tā mana daļa Rīgas” ir Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” vizuālā informācija Interešu izglītības centru kopprojektā “Tā daļa manas Rīgas”, kas veltīts Latvijas simtgadei, kur katrs Centrs pētīja un no jauna iepazina savu mikrorajonu. Uzskatami apkopojām stāstus par Juglas vēsturi, namiem, notikumiem, ielām, personībām, tvērām fotomirkļus ikdienā, skaistajā Juglas apkārtnē. Saprotam, ka par Juglu var stāstīt vēl un vēl, bet iesākumam atnāc uz RCB Juglas filiālbibliotēku… paskaties, palasi…

Juglas filiālbibliotēkā (Brīvības gatvē 430a) līdz 31.oktobrim ir skatāma novadpētniecības materiālu izstāde “Jugla – tā mana Rīgas daļa”.

Bērnu un jauniešu interešu klubs “Auseklis” sagaidīja Latvijas simtgadi ar lielisku devumu – 10 mākslinieciski noformētām planšetēm ar vizuālo un informatīvo materiālu par Juglas apkaimi. Izzinot vēsturi, tika izmantots arī RCB Juglas filiālbibliotēkas novadpētniecības krājums.

Jaunieši gan pētīja rakstus, gan devās mikrorajonā ar fotoaparātu. Izstāde interesentus iepazīstina ar ieskatu Juglas apkaimes vēsturē, ielās, šodienas ritmos un skaistajā dabā. Skatītājs gūs ieskatu par muižiņām, no kurām izcilākās bija un ir Strazdumuiža un Zēlustes muiža, par savulaik slaveno fabriku “Rīgas audums” un tās dibinātāju Robertu Hiršu (Latvijas brīvvalsts miljonārs), par Apgaismības laikmeta mākslinieka, etnogrāfa un  vēsturnieka Johana Kristofa Broces Juglas apkaimes zīmējumiem.

Ievērības cienīga ir planšete, kurā apkopoti mākslinieku darbi par Juglas dabas tēmu. Izrādās, Juglas dabu ir gleznojuši daudzi mākslinieki – pat mūsu izcilais Kārlis Sūniņš un Jānis Brekte.

Vienlaikus ar šo izstādi bibliotēkā izvietota novadpētniecības materiālu ekspozīcija, kas papildina IK “Auseklis” tematisko izstādi.

Izstādi skatīt  aicināti visi interesenti!

Izstāde skatāma otrdienās 11.00–19.00, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās 10.00–18.00, sestdienās 10.00–17.00

Kontaktinformācija bibliotēkā: 67026605, 67026281

Teksts no: https://www.rcb.lv/2019/09/jugla-ta-mana-rigas-dala/

Foto: Vineta Viziņa

658 total views, 2 views today