“Akvarelis. Mākslinieks Jānis Brekte – 100”: Centra gleznošanas pulciņa “Palete” audzēknes Annikas Greģes-Staltmanes sasniegums

Centra gleznošanas pulciņa “Palete” audzēkne Annika Greģe – Staltmane piedalījās vizuālās mākslas konkursā “Akvarelis. Mākslinieks Jānis Brekte – 100” un vecuma grupā 7-10 gadi saņēma Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja ATZINĪBU! Vērtēšanai tika iesūtīti 263 darbi no 44 Latvijas mākslas un vispārizglītojošām skolām, mākslas studijām un interešu izglītības iestādēm, kuri bija skatāmi virtuālā izstādē FB Gulbenes Mākslas skolas lapā. Mākslinieks Jānis Brekte (1920-1985) bērnības gadus pavadījis Gulbenes novada Lizuma pagastā, kur joprojām mīt mākslinieka ģimene – meita, krāšņo ziedu gleznotāja Ilona Brekte ar ģimeni. Latvijas mākslas vēsturē Jānis Brekte ir pazīstams ar akvareļa tehnikā gleznotiem Latvijas, Vecrīgas skatiem, industriālajām ainavām un klusās dabas darbiem ar Latvijas un pasaules ainām.

Priecājamies un sakām paldies interešu izglītības pulciņa skolotājai Nora Romanai par ieguldīto darbu audzēknes sagatavošanai konkursam!

528 total views, 1 views today