ŠĶĪVJU RAKSTI

RCB filiālbibliotēkā “Strazds” (Kvēles iela 15) bērnu literatūras nodaļā aplūkojama Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” keramikas pulciņa “RIPA” audzēkņu darbu izstāde “Šķīvju raksti”.

Izstādē izvietoti vairāk kā 20 keramikas šķīvji, kas tapuši jau šajā rudenī, kad atsākās jaunais mācību gads. Lai pagatavotu šos dekoratīvos šķīvjus, bērni savā darbiņā veidoja iespiestu ornamentu, kuru panāca, uz māla plasta uzliekot tamborētu sedziņu. To pierullēja ar rulli tā, lai veidojas iespiedums mālā. Kad trauks bija ieguvis savu formu un apžuvis, tas tika izkrāsots ar krāsainu baltmālu jeb angobu. Tā ir sena tehnika, kad ar baltā māla šķīdinājumu pārklāj darinājumu, aizsedzot pamatkrāsu. Nobeigumā trauki tika pārklāti ar caurspīdīgu glazūru.

Daudziem no bērniem no 7 līdz 12 gadu vecumam tā bija pirmā pieredze un pārbaudījums, lai rūpīgi izkrāsotu šķīvi. Darba process bērniem sagādāja prieku un daudzi atzinās, ka viņiem ļoti patika strādāt ar jauno tehniku.  Darbiņi tapa pedagoga Vinetas Viziņas vadībā.

Izliktie šķīvji priecēs apmeklētājus vēl līdz n;akamā gada 7.janvārim.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā.

470 total views, 1 views today