MiniGP Latvija dodas pasaulē

Jaunais, Latvijas bērnu motošosejas projekts MiniGP Latvija, sāk uzņemt apgriezienus. Vēl pavisam nesen, notika šī seriāla prezentācija Biķerniekos, bet ir jau aizvadītas arī sezonas pirmās sacīkstes Madonā, un izbraukuma posmā Igaunijā, Kulbilohu trasē. Nākošais solis – pamērīties spēkiem ar vienaudžiem jau starptautiskā līmenī, Alpe Adria seriālā.

Nedēļas vidū, uz kartinga trasi, netālu no vēsturiskās čehu pilsētas Čebas, dosies motokluba IK Auseklis jaunie motošosejas braucēji. Sacensības, kas ir Čehijas nacionālā minimoto čempionāta trešais posms, iekļautas kā pirmās, oficiālajā FIM MiniGP pasaules čempionāta, Alpe Adria seriāla kalendārā. Artūrs Noris un Jegors Aleksejonoks startēs prestižajā MiniGP 160 kategorijā, bet Timurs Ščičko pieteicies Čehijas čempionāta Ohvale 110 ieskaitei. Kopā ar jaunajiem censoņiem, uz sacīksti dodas arī šobrīd ātrākais  Latvijas motošosejas braucējs Garijs Rožkalns, kurš palīdzēs ar padomiem braukšanā, un iejušanos starptautisko sacīkšu gaisotnē. Latvijas pārstāvju pirmā dalība, vienā no globālā  bērnu seriālā MiniGP posmiem, ir vēsturisks brīdis un tieša atsauce uz vienu no mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļām – “Zelta Mopēdu”, kas pērn svinēja savu 50 gadu jubileju.

* MiniGP ir vispasaules motošosejas serials, kurā sacenšas bērni no 10-14 gadiem, ar identiskiem Ohvale 160cc(no 2023.g. arī 190cc) motocikliem. Aizliegtas jebkādas izmaiņas minimotocikla konstrukcijā. Sacensības notiek kartinga trasēs. Nacionālā vai reģionālā čempionāta labākie, sezonas beigās piedalās MiniGP finālā, kas notiek vienlaicīgi ar MotoGP sezonas noslēdzošo posmu. Latvijā ar MiniGP seriāla attīstību nodarbojas pazīstamie, bijušie motošosejas braucēji, Bruno Rožkalns un Tāls Meļķis.  

198 total views, 1 views today