Minimotomuzejs

Minimotomuzejs Silciema ielā 3, Rīga, LV-1024

BJC “IK Auseklis” Minimotomuzejs atklāts 1993. gadā ar mērķi apzināt un pētīt, vākt, saglabāt un popularizēt minimotosporta un tehnikas attīstību Latvijā no pirmsākumiem 1960. gadā līdz mūsdienām. Šajā laika posmā, konkrēti, pagājušā gadsimta 70.gadu sākumā ir aizsākums kustībai “Zelta mopēds”, kas kā nemateriālais kultūras mantojums caurvij jau divu gadsimtu šķirtni un ir noturīga latviska tautas motorizācijas kultūras tradīcija, kurai nav analogu  kaimiņvalstīs un pat citos kontinentos.

Muzeja ekspozīcija atklāj Latvijas motosporta vēstures lappuses: tā aizsācēji un slavenākās personības, rūpnīcas “Sarkanā zvaigzne” veidošanas laiks, tās pirmie modeļi un sacensības.

Ekspozīcija uzsvaru liek uz motokluba “IK Auseklis” jauno un talantīgo censoņu veikumu un izaugsmi, kā arī citu sportistu panākumiem no minimotosporta līdz lielajam motosportam. Svarīgs un vēsturisks ieraksts Latvijas spīdveja un motosporta vēsturē – spīdveja atdzimšana Rīgā klubā “Auseklis” 2017. gadā.

Minimotomuzejs rīko tradicionālās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes “Mocīšu darbnīca”, kā arī ir aktīvs “Muzeju nakts” dalībnieks.

Muzeja apmeklējumu saskaņot pa tālruni 67181497.

Rīgas Kinostudijas 1986. gadā uzņemtā filma “Zelta mopēds”

VIDEO SAITE