Vieglatlētika

Latvijas rekordiste 200m, Eiropas U23 čempione Sindija Bukša.

Interešu izglītības skolotāji Dimitrijs Vinogradovs un Mārīte Lūse IV šķiras Atzinības krusta virsniece.

Audzēkņi vecumā no 7 līdz 25 gadiem.

Nodarbības notiek Rīgas Nacionālajā sporta manēžā – Maskavas iela 160.

Vieglatlētika ir sporta veids, kurā apvienotas vairākas skriešanas, lēkšanas, soļošanas un mešanas disciplīnas. Tā bieži tiek uzskatīta par visu sporta veidu pamatu. Vieglatlētika ir arī individuālais sporta veids, tomēr ir arī sacensības, kurās sportistu rezultāti tiek skaitīti kopā komandu ieskaitē.

Daudzi pieaugušie sportisti ar labiem rezultātiem turpina trenēties pie M. Lūses. Mūsu pedagogi vairāk specializējas uz treniņiem barjerskriešanā, sprinta, vidējām un garajām distancēm, kā arī lēkšanas disciplīnā. Pulciņu nodarbības notiek Rīgas sporta manēžā (rudens – ziema) un Daugavas stadionā (pavasaris – vasara).

Mūsu labāko audzēkņu sasniegumi: Austris Karpinskis (400m) – Rīgas čempions starp jauniešiem un pieaugušiem, Latvijas čempions jauniešos un pieaugušos, Baltijas maču vicečempions, Valsts prezidentu balvu vicečempions, Startēšanā pieaugušo Eiropas komandu čempionāta Grieķijā, piedalīšana Pasaules čempionāta Kolumbijā jauniešiem 29. vieta. Sindija Bukša (100m, 200m) – Rīgas čempione, Latvijas junioru čempione un Latvijas čempione pieaugušo konkurence (100m un 4x100m), Startēšanā pieaugušo Eiropas komandu čempionāta Grieķijā 9.vieta, startēšana Eiropas junioru čempionāta Zviedrijā 11. vieta (200m)un 17 vieta (100m).

BJC IK Auseklis junioru kvartets : Sindija Bukša, Anete Veinberga, Beatrise Upeniece un Anna Paula Auziņa – Latvijas ziemas čempioni stafete 4x200m pieaugušo konkurence, Latvijas junioru un pieaugušo čempionāta uzvarētājas 4x100m stafete.

Mūsu Centra 15 vieglatlētikas audzēkņi ir iekļauti Latvijas jauniešu, junioru un pieaugušo izlasē.

Meistars 800m distancē Austris Karpnskis.
Meistars tāllēkšanā un trīssolī Elvijs Misāns.
Meistarkandididāte 100m, 200m un 4x100m Paula Katrīna Skalberga.